Gerze merkezde açılan “Köfteli Bahçe” hizmete sundukları tüm ürünlerin yöreye özgün şekilde yeniden yorumlanarak titizlikle hazırlanması ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. Menüsünde her lezzetin reçetesinin kömür ateşinde pişirilmek üzere özel hazırlandığı ve ürünlerin hepsinin el yapımı olması yeni açılan mekanın en öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

“Köfteli Bahçe”nin menüsünde köfte başta olmak üzere hamburger, özel garnitürler, çorba ve içecekler yer alıyor. Yemek eşlikçilerinde salamura soslar, acı sevenler için üç farklı çeşitte sos lezzet tutkunları için yeni bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Ayrıca maydanozlu, sumaklı piyaz soğan, patates cipsi, kızarmış ekşi mayalı Trabzon ekmeği gibi özel tatlar da menüde yer alıyor.

“Köfteli Bahçe”nin en öne çıkan lezzeti olan köfte, Balkanlar’ın meşhur Filibe köftesinden esinlenerek Gerze için tamamı ile kömür ateşinde pişirilmek üzere özgün bir tarif elde edilerek hazırlandı. Bu köfte, etin en iyi parçalarından özenle işlenerek, içinde ekmek bulunmayan ve baharat miktarının minimumda tutulduğu bir lezzet sunuyor. İşletmede ekmek arası köfte için en iyi fırınlardan temin edilen odun ekmeği ve özel garnitürler kullanılıyor. Hamburger çeşitleri de özel sosları ve el yapımı olmasıyla köfteden sonra ikinci sırada yer alıyor.

Gastronomi konusunda uzman Gökhan Oğuz danışmanlığında hazırlanan menü için Oğuz işletme açılışında şu açıklamaları yaptı: “Gerze’li lezzet severler için “Köfteli Bahçe” menüsünü oluştururken titizlikle çalıştık. Reçeteler hazırlanırken önceliğimiz yöreye ait farklı tatlar yakalamak ve mümkün olan seviyede hazır ürün kullanmamak oldu. Kömür ateşinin ete ne kadar lezzet kattığını bilerek tamamen bu pişirme tekniğine dayalı tariflere odaklandık. Etin seçiminde de çok titiz davrandığımızı belirtmek isteriz. Biz “Köfteli Bahçe”nin Gerze halkı tarafından yeni bir lezzet olacağını düşünüyor ve tüm lezzet tutkunlarını yeni mekanımıza bekliyoruz.”

Adres; Gerze Belediye Binası karşısı,  Gerze Pilavcısı Bahçesi( pazar yeri)

1-5

Ttt-1