POLESİE TR Oyuncak Firması'nın ortağı ve Genel Müdürü Yener Dinçkurt, Polesie markası ile yollarını ayırdıklarını bundan sonra yola kendi markaları ile devam edeceklerini açıkladı.

Yener Dinçkurt, bundan sonraki süreçte Belarus markası POLESİE'yi üretmeyeceklerini, bunun yerine Sinop'tan tüm dünya çocuklarına kendi markaları olan PONİSİO TOYS ve PONİCİO TOYS ile üretim yapacaklarını duyurdu.

Son dönemde Rusya-Ukrayna savaşının etkilerinin hala devam ettiği bir süreçte, Belarus'un Rusya'ya destek vermesi nedeniyle oluşan yaptırımlar nedeniyle Belarus markasının Türkiye ortağı olarak en büyük sıkıntıyı kendilerinin yasadığını belirten Dinçkurt; dünya genelinde Rusya ve Belarus'a yaptırım uygulamayan ülke sayısının oldukça az olduğunu ve özellikle Avrupa pazarında büyük zorluklar yaşadıklarını ifade etti.

Bu günlerde ihracatın büyük önem taşıdığı bir dönemde tamamen Türkiye'de üretilmesine rağmen markanın Belarus kökenli olmasının önlerine bir engel çıkardığını dile getiren Dinçkurt, uzun süredir hayal ettikleri yerli ve milli bir oyuncak markasını gerçeğe dönüştürmenin gururunu yaşadıklarını ve ayrıca markanın tersinden bakıldığında memleketleri olan Sinop yazısının okunmasının ayrı bir keyif verdiğini vurguladı.

Dinçkurt, "Sinop'tan tüm dünyaya" sloganlarının artık gerçek anlamda hayat bulacağını görmekten büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

yener_dinckurt