Gerze’de yapımı tamamlanan yeni kapalı spor salonunun ismi Alparslan Türkeş Kapalı Spor Salonu oldu. Karar Gerze Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Atatürk Mahallesi’nde iki yıl önce temeli atılan ve 930 metrekare üzerine kurulan yeni kapalı spor salonu için isim önerisi bugün Belediye Meclisi’nde oylandı. Oylama, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ve Ak Partili meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilirken, CHP’li meclis üyeleri ise yeni kapalı spor salonunun isminin Alparslan Türkeş olması yönündeki oylamada el kaldırmadı.

gerze_belediye_meclis_uyeleri

Öneriyi Belediye Meclisi’ne sunan Gerze Belediye Başkanı Şensoy, “Alparslan Türkeş ülkemize başbakan yardımcısı ve milletvekili olarak hizmet etmiştir. Atatürk 26 Nisan 1926’da Türk Ocakları kurultayında, ‘biz doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk camiasıdır. Bu camianın fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa o camiaya dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur’ sözleriyle Türk milliyetçisi olmanın ve Türk kültürünün önemini belirtmiştir. Bu vesileyle, Alparslan Türkeş bu milleti karşılıksız sevenlerin başında dimdik yürümesini bilmiştir. Sorunlar karşısında, millet yararı dışında bir çıkış olmayacağını iyi bilen tavrının bizlere örnek olmasını temenni ederek kapalı spor salonuna, Alparslan Türkeş Kapalı Spor Salonu isminin verilmesini uygun buluyoruz” dedi.