Gerze Yöresel Ürünler Kadın Girişimci Üretim Kooperatifi Serap Gökgöz ve Yönetim Kurulu, CHP Gerze İlçe Başkanlığına seçilen Birol Sazak'ı ilçe başkanlığında ziyaret etti. Sazak ziyaretçilerini beraberinde yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları üyeleri ve gençlik kolları ile karşıladı.

Gökgöz, kooperatif bünyesinde yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Gökgöz açıklamasında, “Gerze ve yöremiz el emeği göz nuru kadının elinin değdiği ürünlerimizi İnternet ve mevcut belediye hal binasındaki üretim satış yerimizde değerlendirerek hem Kooperatif bünyesindeki emekçi ortaklarımız hem de dışarıda sipariş üzerinden hazırlattığımız kadınlarımıza maddi kazanç sağlamaya çalışıyoruz. Henüz istediğimiz amaçladığımız hedefe gelemedik. Hedefimize ulaşmamıza engel olan bir çok etkenler sebep oldu. Bu konuda bayağı bir deneyim kazandık, yol arkadaşlığının önemini anladık, sağlam adımlarla ilerliyoruz. Yerimizde kahvaltı ve çorba servisi yapmayı, Gerze’de kadın gün toplantılarına ev sahipliği yapmayı planlıyoruz. Sizlerin de katkı ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 00.11.35 (1)

Sazak ise, “sizlerin emeğini, girişimci üretken katılımcı çalışmalarını uzun zamandır takip ve takdir ediyorum.  Sizin kamu kurum ve yerel yönetimlerin ilgili birim yetkililerinin destek olacaklarını, olmaları gerektiğini biliyorum. Sizlere yapılacak desteğin bir siyasi yönü yoktur olmamalıdır, bu her kurumsal yapının bir görevidir. Ben sizin yaptığınız çalışmaların destekçisi olmaya, elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğim. Girişimci üreten kadınlarımızın her daim yanındayız üstümüze düşeni yapacağız. Hepimiz Gerze sevdalısıyız, fazla laf, yıkıcı eleştirileri dinleyecek zamanımız yok. Proje yapıp uygulamaya geçip çalışmaya, birlik olmaya mecburuz, inşallah yerinizde hazırladığınız ilk kahvaltıyı, çorbayı tatmak nasip olur” şeklinde konuştu.

Daha sonra içilen çaylar ve yapılan sohbet eşliğinde karşılıklı teşekkür edilerek ziyarete son verildi.

WhatsApp Image 2023-09-01 at 00.11.35