Bilim ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası il finali İlçe birincilerinin kıyasıya rekabet ettiği turnuvada, ilimizi Türkiye Finalleri'nde temsil edecek öğrenciler belirlendi. Turnuvada il birincisi olan öğrencilerimiz, ilimizi Akıl ve Zekâ Oyunları Türkiye Finallerinde temsil etme hakkı kazandı.

İlkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenen turnuvada, her ilçeden birer öğrenci beş farklı oyunda yarıştı. Stratejik düşünme, görsel algı ve problem çözme gibi üst düzey düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan turnuva, öğrenciler arasında heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

Turnuva sonunda, dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Osman CEBECİ tarafından takdim edildi. Öğrencilerin emekleri ve başarıları takdirle karşılandı.

Katılım sağlayan tüm danışman öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Sinop Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İl Finalleri Ortaokul kategorisinde ilçemiz Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Çınar Çakıcı (pentago) İl 1.si, aynı okul öğrencileri Kuzey Bartu Memiş (mangala) İl 2.si, Uraz Danacı (kulami) İl 3.sü Sümeyye DİNÇ (reversi) İl 3.sü, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Melike As (küre) İl 3.sü oldu.

Bu kapsamda Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğrencisi Çınar Çakıcı, Rize'de yapılacak olan finallerde Pentago kategorisinde Sinop’ u temsil etmeye hak kazandı.

İlkokul kategorisinde ise Karlı TOBB İlkokulu öğrencileri Eymen Çor, Kerem Mızrak ve Mustafa Konuk İl 3.sü oldu. Öğrencileri turnuvalara hazırlayan öğretmenlerimiz Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu öğretmenleri Emel Aydın, İrfan Danacı ve Zeynep Ünal, Atatürk Ortaokulu Öğretmeni Sibel Vanlı Çakıcı ve Karlı TOBB İlkokulu öğretmeni Öner Saraç' ı tebrik eder, öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

222-1

333

555-1

A A A