Kurban Bayramı’nda mahalle marketine giren bir hayırsever bütün mahallelinin borçlarını kapattı. Veresiye defterindeki borçları satın olan gizemli hayırsever, onlarca insana tam bir bayram coşkusu yaşattı.

Kurban Bayramı’nda ülkemizde birçok örneği olan duyarlılık, bu defa da ilçemizde yaşandı. Kimliği belirsiz bir şahıs Kurban Bayramı’nda, ilçemiz Çarşı Mahallesi Demirciler Caddesi’nde faaliyet gösteren Gürsel Kaya’ya ait mahalle marketine geldi. Veresiye defteri bulunup bulunmadığını soran şahıs, “evet” cevabını alınca, bakkal Kaya’ya “onları topla birazdan geleceğim” diyerek dükkandan ayrıldı. Bir süre sonra geri gelen gizemli hayırsever borç miktarını sorunca Kaya, “müşterilerimiz aksatmadan borçlarını ödüyorlar” deyince, hayırsever vatandaş ise olsun mübarek bayram günü onlara bir katkımız olsun” diyerek veresiye defterine borçları olan tüm müşterilerin borçlarını nakden ödedi ve bakkal Gürsel Kaya’nın kendisine müşterileri adına teşekkür etmesinin ardından dükkandan ayrıldı.

Ülke olarak ekonomik açıdan son derece zor günler geçirdiğimiz bu süreçte, “iyi insanların nesli henüz tükenmemiş” dedirten bu paylaşma ve yardımseverlik örneğinin, hali vakti yerinde olan diğer vatandaşlarımıza da örnek olmasını diliyoruz.

WhatsApp Image 2023-07-07 at 10.18.26