Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ve eşi Reva Beray Özarslan, Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı ve eşi Esma Arabacı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Metin Süren, "Sinopumuzu Tanıyalım Projesi" kapsamında Gerze'den gelen misafir öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Bu özel buluşma, kültürel birlikteliğe katkı sağlamanın yanı sıra "Biz" duygusunu güçlendirmeyi ve çocuklarımızın coğrafyamızla dost olmalarını desteklemeyi amaçlıyor. Sinop Valiliği koordinesinde başlatılan Sinopumuzu Tanıyalım Projesi kapsamında Gerze’de ikamet eden ve Sinop'u daha önce görmemiş öğrenciler, rehberler eşliğinde Sinop’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı buldular.

Proje kapsamında, Arkeoloji Müzesi, Alaaddin Camii, Pervane Medresesi, İskele Meydanı, Dr. Rıza Nur Halk Kütüphanesi, Seyyid Bilal Camii ve Türbesi, Şahin Tepesi, Akliman, İnceburun ve Hamsilos gibi önemli noktaları ziyaret eden öğrenciler, Sinop'un zengin mirasını daha yakından keşfettiler. Bu proje, gençlerin kendi şehirlerinin ve ülkemizin kültürel ve tarihi değerlerine sahip çıkma bilincini artırmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

Ccc