Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Cumhuriyet Savcısı Serhat Ulu, Gerze İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sevindik, Gerze İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Sadi Özkan, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile emniyet personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören öncesinde, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı'nın Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş yıl dönümü için tebrik mesajları okundu.

Polis Memuru Gizem Torgay Zengin'in açılış konuşmasının ardından Gerze İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün çelenk koymasıyla tören başladı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gerze İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sevindik, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı Ülkü Ocakları Başkanlığından Aşure İkramı

İlçe Emniyet Müdürü Sevindik, konuşmasında, "1845 yılında kurulan teşkilatımızın bugüne kadar, fedakârca gece gündüz demeden, halkın huzuru için canını ortaya koyan, bu yolda birçok şehit vererek çalışmalarını havada, denizde ve karada sürdüren teşkilatımız, Kuruluşundan bugüne kadar, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan, geçmişi şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sevindik ayrıca, "Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda mücadele etmenin, engin gururunu taşımaktadır. Türk Polis Teşkilatı geçmişine layık bir şekilde, Bayrağımızın dalgalandığı bu vatanın her yerinde hizmete devam edecektir. Ülkemizde huzur ve güven ortamının sağlanmasında, terörle mücadelede kazanılan başarı, milletimizin Polise olan güveni ve desteği ile daha da artmıştır" şeklinde konuştu.

Sevindik'in konuşması, Polis Teşkilatı'nın özverili hizmetlerini ve vatanseverliğini vurgularken, törene katılanlar da bu önemli günü birlikte kutladılar.

Editör: Gökçe Davran