Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı ve Gerze Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan Atatürk İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne heyecanlarına ortak oldu.

Gerze MYO'da İlk Mezuniyet Coşkusu Gerze MYO'da İlk Mezuniyet Coşkusu

Karne töreninden önce öğretmen odasında eğitimcilerle bir araya gelen Kaymakam Arabacı, öğretmenlere başarı belgeleri takdim etti. Eğitimcilerin fedakarlıklarını ve başarılarını takdir eden Arabacı, öğretmenlere teşekkür etti.

Atatürk İlkokulu'nda gerçekleşen törende, öğrenci, öğretmen ve velilerin heyecanı doruktaydı. Kaymakam Arabacı, Belediye Başkanı Belovacıklı ve Milli Eğitim Müdürü Ceylan, öğrencilere karnelerini takdim ederek çikolata hediye ettiler. Öğrencilerin mutluluğunu paylaşan Arabacı, tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere mutlu bir tatil diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, bugün Gerze'de ilkokul, ortaokul, lise ve özel kurumlar dahil olmak üzere toplam 3824 öğrenci karne aldı. Eğitim yılının sona ermesiyle birlikte, ilçedeki öğrenciler tatile girerken, başarılı bir eğitim dönemini geride bırakmanın sevincini yaşadılar.

K0-1K9-1K6-3Karne1K8888

Editör: Gökçe Davran