Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci başkanlığında düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı'nda, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında yeni müfredat konuları ele alındı.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ve Ayancık, Boyabat, Türkeli, Erfelek Dikmen, Durağan ve Saraydüzü  İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize  hitaben yaptığı konuşmasında; Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in kamuoyunun görüş ve önerilene sunulan yeni öğretim programı olan ''Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli''nin, milli bir şahsiyetin oluşumuna katkı sağlamayı; milli bilince sahip şahsiyetlerden oluşan toplum oluşturabilmeyi; ahlaklı, erdemli, milleti ve insanlık için faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş, beden ve ruh bütünlüğüne sahip bilgi nesilleri yetiştirmeyi hedefleyen Türkiye Yüzyılı Maarif Modelini ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modelindeki yeni müfredat programlarından;

 ·        Özgün bir eğitim felsefesi

·        İnsanı önceleyen bir maarif anlayışı

·        Bilgi, beceri, eğilim ve değerlerin ele alındığı öğretim programları

·        Erdem-Değer-Eylem Modeli

·        Sonuç yerine süreç odaklı ölçme değerlendirme yaklaşımı

·        Disiplinler Üstü-Ötesi yaklaşımı destekleyen program dışı etkinlikler

·        Öğrencinin kendini inşa etme sürecine imkân veren öğrenme yaşantıları

·        Öğrencinin aktif olduğu programlar

·        Öğrenmeyi genişleterek ve derinleştirerek zenginleştirme

·        Programlar arası okuryazarlık becerileri

·        Bütüncül bir eğitim modeli

·        Okul temelli planlama

·        Sadeleştirilmiş içerik

·        Sosyal ve duygusal öğrenme becerileri bireysel farklılıkları merkeze alan ve becerileri tetikleyici eğilimler ve diğer programlar ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, yeni müfredat programları ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin görüş ve önerilerini dinledi. Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi koordinesinde ''Okulum Kuzeyin Yıldızı'' Projesinin hayata geçirilmesi için gerekli tanıtım çalışması ile devam etti.

Gerze’de Engelliler Haftası Coşkuyla Kutlandı Gerze’de Engelliler Haftası Coşkuyla Kutlandı

Me4Me5

Me1Me3Me