Gerze, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Bu özel gün kapsamında düzenlenen Gençlik Yürüyüşünün ardından yapılan Gençlik Konseri, ilçeye müzik dolu bir gece yaşattı.

Gerze Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen fener alayı ve gençlik konseri için Saat 20.00'de Eski Cezaevi önünde toplanan Gerzeliler Türk bayraklarıyla birlikte marşlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Coşkulu bir atmosferde gerçekleşen yürüyüş, Hükümet Konağı önüne kadar devam etti.

12-2

Konser alanında kısa bir konuşma yapan Gerze Belediye Başkanı "Bugün çok güzel bir gün. 16 Mayıs 1919' da İstanbul' dan başlayıp 19 Mayıs 1919' da Atatürk' ün Samsun' a çıkmasıyla başlayan kurtuluş mücadelesi büyük savaşlar sonunda başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atamız bu güzel Cumhuriyet' i sizlere emanet etti. Ey gençler, bu ülkenin sahipleri sizlersiniz. Cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Ne mutlu Türküm diyene!" ifadelerini kullandı.

Yürüyüşün ardından Gerze Halk Eğitimi Merkezi folklor takımı sahneye çıkarak yöreye özgü oyunları sergiledi.

2-23

Gösterinin ardından sahneye Grup İZ'e çıktı. Davulda Can Burak Koluman, Elektro Gitarda Harun Belovacıklı, Bass Gitar & Back Vocal Gazi Karasoy, Bağlama & Back Vocal Deniz Mızraklı’ nın bulunduğu Grup İZ’ in söylediği şarkılarla doyasıya eğlendi.

Gençlik Yürüyüşüne Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, İlçe Protokolü, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, spor kulüpleri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

3-187-9

888

Editör: Gökçe Davran