Gerze Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen "Gerze Turizm Paneli", ilçenin turizm potansiyelini değerlendirmek ve gelecek adımlarını tartışmak için bir araya gelen sektör profesyonelleri ve akademisyenlerle dopdolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Panelin moderatörlüğünü Gerze MYO Dr. Öğr. Üyesi Serhan Salepcigil üstlendi. Panelde, Gerze MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Erhan Sur, Sinop Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gül Erkol Bayram ve Sinop Denizci Otel Müdürü Ece Denizci gibi önemli isimler konuşmacı olarak yer aldılar.

Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Keskin, panelin açılış konuşmasında, ilçenin turizm alanında gelişim potansiyeline dikkat çekti. Turizmin şehirlerin kalkınmasında önemli bir rol oynadığını vurgulayan Keskin, Gerze'nin sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin, deniz turizmi potansiyeliyle birleşerek büyük bir cazibe merkezi oluşturabileceğine işaret etti.

Panelde öne çıkan konulardan biri de sürdürülebilirlik, hizmet kalitesi, nitelikli turist çekme stratejileri ve gelir artışı sağlama yolları oldu. Ayrıca, yeni pazarlara ulaşma ve sektörde dijital bir altyapı oluşturma konuları da panelde ele alındı.

Gerze’de Yeni Bir Pilates Deneyimi: Stüdyo Vi Hizmete Başladı Gerze’de Yeni Bir Pilates Deneyimi: Stüdyo Vi Hizmete Başladı

Sinop'ta mikolojik turizmin potansiyeline dikkat çeken Denizci Otel Müdürü Ece Denizci, doğadan toplanan yabani mantarların turistik bir aktiviteye dönüştürülmesi ve bu şekilde biyokültürel mirasın korunması gerektiğini vurguladı. Sinop'ta yürüttükleri doğa keşfi ve yabani mantar tadım etkinliklerinin, il genelinde turizme yeni bir soluk getirebileceğini belirtti.

Panelde ayrıca, yapay zeka ile turizm sektörünün nasıl birleştirilebileceği de tartışıldı. Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Erol Sur, yapay zeka tabanlı yemek tarifi ve otel bilgi botu gibi yenilikçi uygulamalarıyla ilgili bilgi verdi. Bu uygulamaların, turizm sektöründe hem işletmelerin verimliliğini artırabileceğini hem de turist deneyimini geliştirebileceğini belirtti.

Panele Gerze Emniyet Müdürü Erkan Sevindik, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Sadi Özkan, Sinop Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Cem Cüneyt Ersanlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özbay Akkaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Karaman, Gerze Belediyesi Başkan Vekili Elif Öztürk Kaygısız, Gerze İlçesi Fakülte ve Yüksekokullar Yardımlaşma, Dayanışma ve Geliştirme Derneği Başkanı Fatih Ergün, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panel, belge takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona ererken, düzenlenen panelin ilçenin turizm potansiyelinin keşfi ve gelecek vizyonu için önemli bir adım olduğu kaydedildi.

Ppppppp

Pyo