İstanbul seferini yapan otobüs, içerisinde yolcularla birlikte Gerze’ye sefer gerçekleştirdiği sırada Kocaeli iline bağlı Çayırova’da kurşunlandı. Kazada camların kırıldığı ve araçta maddi hasar meydana geldiği öğrenilirken, yaralanan olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Olay dün akşam meydana geldi. İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndan Sinop istikametine yolcusuyla birlikte hareket eden Sinop'ta faaliyet gösteren bir firmaya ait otobüs, edinilen bilgiye göre İstanbul çıkışında bir otomobil ile yol verme üzerine tartışma yaşadı. Aynı saatlerde Gerze istikametine gitmek üzere yolcularını alan Gerze otobüsü, kavgayı görünce yardım etmek amacıyla Sinop otobüsünün yanına geldi. Bıçaklı kavgaya dönüştüğü iddia edilen olaydan sonra, Sinop otobüsü kavga alanından ayrılarak Sinop’a doğru yoluna devam etti.

Otobüs yolcu doluydu

Olaya dahil olan Gerze'ye ait yolcu otobüsünün yolunu içerisinde 4-5 kişinin bulunduğu bir otomobil saat 23:30 sıralarında Kocaeli ili Çayırova ilçesinde yolcu almak için durduğu sırada kesti. Kurşunların hedefi olan otobüste büyük oranda maddi hasar meydana geldi. Kurşunların etkisiyle aracın camları kırılırken, içerisinde bulunan yolcular büyük bir korku yaşadı. İçecek servisinin yapıldığı sırada gerçekleşen olayda, yolcuların başlarını eğerek kurşunlardan sakınmak istediği ve çığlıklar attıkları görüldü. Kazada yaralanan olmadığı öğrenildi.

Otobüsü kurşunlayan şahısların gözaltına alındığı öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

gerze_otobus (4)gerze_otobus (3)gerze_otobus (2)gerze_otobus (1)

gerzeliler_turizm (2)