2016 yılından bu yana Gerze’de müftülük yapan Bayram Karar’ın tayini çıktı. Samsun’un Canik ilçesine müftü olarak atanan Karar’ın yerine Ankara Polatlı İlçe Vaizi Mustafa Aktaş Gerze Müftüsü olarak atandı.

Bayram Karar Kimdir?

Gerze İlçe Müftülüğünden önce Çankırı/Çerkeş vaizliği görevinde bulunan Bayram Karar 1970 Ordu-Kumru doğumlu. Hafızlığını Fatsa İslâmdağ (Çatak) Kur’an Kursu’nda 1984‘te ikmal etti. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesinden mezun oldu. 1988 yılında müezzin-kayyım olarak diyanette görev aldı. 1997–2004 yılları arasında Fatih Çollak Hoca efendiden talim dersleri aldı. 2005’te Diyanet İşleri Başkanlığı Pendik Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas programını bitirdi. Durağan ilçesinde bir süre vaizlik yaptıktan sonra 2006-2009 yılları arasında (Artvin)/ Şavşat ilçe Müftüsü olarak göreve başladı.

2009’da Çankırı’nın ilçesi olan Çerkeş’e İlçe Müftüsü olarak atandı. Burada iki yıl müftülük hizmetinin akabinde 2011-2016 yılları arasında Avusturya Viyana‘da din görevlisi olarak yurt dışı görevinde bulundu. Yurt dışı dönüşü Çankırı / Çerkeş Vaizi olarak göreve başladıktan kısa bir süre sonra ilçemize müftü olarak atandı. 2016 yılından bu yana Gerze Müftüsü olarak görev yapan Karar’ın tayini Samsun’un Canik İlçesine çıktı. Bayram Karar evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Gerze'nin Sesi