Gerze Kaymakamı Tekin Dundar’a veda yemeği düzenlendi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Daire Başkanı olarak atanan Dundar, hizmetleri ve Gerze’ye kazandırdığı projelerle Gerzelilerin unutmayacağı kaymakamlardan biri oldu.

Veda yemeğinde konuşan Dundar, “Yaklaşık 2 yıldır Gerze’de görev yapıyordum. Bu sene kısmet oldu İçişleri Bakanlığı bünyesinde Daire Başkanı olarak Merkez teşkilatında görevimize devam edeceğiz. Tabi ben Gerze'ye atandığımda Gerze neresi diye merak ettim. Sonradan hatırladım sizin bir hemşeriniz, sizin bir evladınız Baha Büyükkaymakçı benim yanıma Midyat'a staja gelmişti ve 2 ay bende kalmıştı. Ayrılırken de bana şöyle demişti: ‘abi inşallah bizim ilçemizde çalışırsın.’ Ben de bu cümleyi duyduktan yaklaşık 8 ay sonra buraya geldim. O vesileyle Gerze'yi tanıdım. Tanıdıkça aslında ne kadar büyük bir nimet, ne kadar büyük bir güzelliğin içerisinde olduğumun farkına vardım.

F49qK1iWQAEnOx1

"İyi niyetliyseniz..."

Güzel ilçemiz cennetten bir köşe. Güzel insanlarıyla yurdumuzun çok güzel bir ilçesi. Ben çalışmaktan son derece memnuniyet duydum. Kadim insanlarıyla, güzel doğasıyla, deniziyle hakikaten çok güzel bir ilçe. Yaklaşık 2 sene belediye başkanımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, siyasi partilerimizle burada ne kadar oluşum varsa bizim her daim kapımız açık oldu, fikirlerimiz açık oldu. Çünkü bir yeri kalkındırmanın geliştirmenin oradaki tüm dinamiklerle olduğuna inanan biriyim. Dolayısıyla her fikre önem verdik, yeter ki fikir memleketin hayrına olsun. Çıkış noktamız burasıydı. Her şeyi başarma şansımız yoktur. Böyle bir imkanınız yoktur ama sizin başarmanız gereken iyi niyetli olmanızdır. İyi niyetliyseniz ortaya bir çaba koyuyorsanız Allah da yardım eder ve amaçlarınızı gerçekleştirirsiniz.

"Ankara'da her zaman bir kapınız olduğunu unutmayın"

İnsanoğlunun yaşadığı bir takım problemler sıkıntılar olur. Çözülen sorun belki de yeni bir soruna yol açacaktır ama insanoğlunun bu hayatta bu mücadeleden vazgeçmemesi gerekir. Biz mücadele için varız. Bu hayata bunun için gelmişiz. Bu süre zarfında sizin amacınız insanımıza, vatanımıza, milletimize hizmet etmektir. Biz de bu şiarla 14 yıldır memleketimize hizmet ediyoruz. 14 yılın 2 senesi buraya nasip oldu. 2 sene Gerze'nin ekmeğini yedik, suyunu içtik. Ankara’da nasipse çalışmaya devam edeceğiz. Ankara’da bir kapınızın olduğunu lütfen unutmayın. Biz toplum olarak misafirperveriz. Tüm çalışma arkadaşlarım özveriyle, ellerinden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Belediye başkanımız, muhtarlarımız, kurum amirlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi partilerimiz bu noktada hakikaten yakın ilgi ve alakalarını gördüm. Ben şuna inanıyorum iyi niyetli olduktan sonra herkesi ortak bir payda da buluşturabilirsiniz. Ben tekrar bu kadirşinaslığı gösterip buraya kadar geldiğiniz için bu nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum, haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana helali hoş olsun. Dediğim gibi Ankara'da her zaman bir kapınız olduğunu unutmayın” dedi.

F49qK1iXwAAUKuW

"Gerze için üzülüyorum"

Dundar’a veda gecesinde söz alan Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy ise, “ben Amasya'da 10 sene görev yaptım. Belediye Başkanı olarak seçildim. Dediler ‘kaymakamımız değişiyor. Yeni bir kaymakam geliyor.’ Tabi ben de belediye başkanı olarak hemen araştırdım. Dediler ‘Taşova'da görev yapmış.’ Ben de Taşova'da görev yaptım. Bu iletişim kurmak için bir bağ oldu. Hemen kaymakam beyin telefonuna ulaştım. Daha Gerze' ye gelmeden iletişime geçtik. Kendisi şimdi Ankara'ya gidiyor. Bir yandan üzülüyoruz bir yandan seviniyoruz. Ben Gerze için üzülüyorum. Birlikte projelerimiz var, daha da vardı. Gerze için bir amacımız, emelimiz var. Her konuda çalıştı, bizlere yardımcı oldu. Ben kendisinden Allah razı olsun diyorum ama Ankara'da bir kapımız olduğunu biliyorum. Kendisine Gerze için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun sayın kaymakamım” diye konuştu.

F49qK1iXwAAUKuW

Konuşmaların ardından Dundar’a plaket takdiminde bulunuldu.

Gerze Kaymakamı Tekin Dundar’ın veda yemeğine Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Gerze Cumhuriyet Başsavcısı Elif Kuzu, resmi kurum amirleri, il genel meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe ve köy mahalle muhtarları ve yerel basın mensupları katıldı.

Gerze Postası olarak Kaymakamımız Tekin Dundar’a gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalardan ve Gerzemizi kendi memleketi gibi görüp, görevde olduğu iki yıl boyunca Gerzemize yaptığı üstün hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Yeni görev yerinde ve bundan sonra alacağı görevlerde başarılı olmasını temenni ederiz.

370283398_706986978139838_5292030819742411102_n370356572_706987244806478_6971017034532820231_n373300355_706987328139803_2135425117583728226_n