Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı görevine başladı. Arabacı, Hükümet Konağı önünde kurum amirleri tarafından karşılandı.

24 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 256 ilçenin kaymakamı değişmiş, Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı ise, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine atanan Tekin Dundar’ın yerine Gerze Kaymakamı olarak atanmıştı.

Gerze Postası olarak, Gerze Kaymakamı olarak göreve başlayan Mehmet Deniz Arabacı'ya Gerze Postası olarak "hoşgeldiniz" diyor, yeni görevinde  başarılar diliyoruz

WhatsApp Image 2023-09-18 at 10.57.52

Mehmet Deniz Arabacı kimdir?

Manisa Akhisar doğumlu olan Arabacı, Akhisar Anadolu Lisesi’nin ardından Gazi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden “Onur” derecesiyle mezun oldu. Ağustos 2015′de Mülki İdare Amirliği’ne intisap eden Arabacı, çeşitli stajların yanı sıra Denizli-Çardak, Manisa-Ahmetli ve Aydın-Buharkent ilçelerinde vekaleten kaymakamlık görevini ifa etti. Buharkent görevinin ardından, İçişleri Bakanlığı’nca yabancı dil eğitimi, bilgi ve görgülerin arttırılması maksadıyla 8 ay süreyle İngiltere’ye gönderildi. Arabacı, yurtdışı dönüşü 104. Dönem kaymakamlık kursunu bitirip kura neticesinde Amasya-Gümüşhacıköy ilçesinde mülki amirlik görevini yürüttü. Ardından 13 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle 30 Temmuz 2020 tarihinde Baklan ilçesine atandı.

Kaymakam Arabacı, 06 Eylül 2021'den bu yana Erzincan Vali Yardımcısı olarak görevini sürdürüyordu. Arabacı 24 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Gerze Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Arabacı, evli ve 1 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.