Gerze'de, Kaymakam M. Deniz Arabacı başkanlığında düzenlenen Gerze 2024-2025 Yılı İlçe Av Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi konularında çeşitli görüşler paylaşıldı.

Toplantıda öne çıkan başlıklar arasında, yaban hayvanlarının doğal yaşam alanlarının korunması, geliştirilmesi ve avlanmaların kontrol altına alınması bulunuyor. Ayrıca avcılığın düzenlenmesi, av kaynaklarının milli ekonomiye katkı sağlaması, kamu ve özel sektör iş birliği gibi konular da masaya yatırıldı.

2024-2025 Av Yılı İl Av Komisyonu'na sunulmak üzere, il genelinde av hayvanı türlerinin biyolojik özellikleri ve popülasyonları göz önüne alınarak avlanma zamanları, günlük avlanma limitleri, avlanması yasak olan türler ve kapatılacak av alanları gibi detaylar kayıt altına alındı.

Köylü Enerji Projesine Karşı Çıktı, CHP Teşkilatı Köylüye Destek Verdi Köylü Enerji Projesine Karşı Çıktı, CHP Teşkilatı Köylüye Destek Verdi

Toplantıya, Kaymakam Arabacı başkanlığında; DMKP Sinop Şefi Hicran Bayraktar Nalbantoğlu, Gerze Orman İşletme Müdür V. Sefer Akan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Özbay Akkaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Ekim, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Karaman, İlçe Jandarma Komutanı Sadi Özkan, Gerze Avcılar Kulübü Başkanı Ajnan Küçük katıldı.

Editör: Gökçe Davran