Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen sergi, dün akşam Festival Alanı'nda düzenlenen halk konseriyle başladı ve bugün geleneksel sergi açılışıyla devam etti.

Ys12

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yılsonu sergisi açılışı için kurdele kesildi.  Sergi açılışına Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkan V. Saim İstanbullu, İlçe Jandarma Komutanı Sadi Özkan gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yssssss

Gerze Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılında 288 kurs açıldığını ve toplamda 5605 kursiyerin bu kurslara katıldığını belirten Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Enes Saraç sergi açılışında yaptığı konuşmada şunları belirtti; "Gerze Halk Eğitimi Merkezimiz 3 idari personel, 5 kadrolu öğretmen, 15 usta öğretici ve 3 yardımcı personeli ile ilçemizde hizmet vermektedir. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında kurumumuz bünyesinde 288 adet kurs açılmış olup, bu kurslara 1971 Erkek, 3634 kadın ve toplamda 5605 kursiyer katılmıştır. Merkezimiz yıl boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır. 2023-2024 Öğretim yılı boyunca; Gerze Belediyesi, Gerze İlçe Müftülüğü, Sinop Milli Parklar Müdürlüğü, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında ilçemizdeki birçok okulumuz ile Kültür ve Spor kursları, çeşitli kurslar açılmasında iş birliği yapılmıştır. Bu bağlamda iş birliği yaptığımız tüm kurum ve yetkililerine teşekkür ederiz. Kültürümüz, değerlerimiz ve el sanatlarımızın geçmişten geleceğe aktarılması ve yaşatılması için yapılan çalışmalarımızın ve çabalarımızın ürünü olan yılsonu sergimizde emeği geçen öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz”

Yapılan konuşmaların ardından, Gerze Halk Eğitimi Merkezi piyano kursu öğrencilerinin müzik dinletisi ardından Halk Oyunları Gösterisi ve Okuma Yazma Kursu öğrencilerinin şiirleri sunuldu ve büyük beğeni topladı. Ayrıca, başarılı kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

Ys5Ys8

Sergi açılışının ardından katılımcılar, el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği stantları gezerek kursiyerlerin çalışmalarını yakından incelediler. Sergi, ziyaretçilerden tam not aldı ve emeği geçen öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlere teşekkür edildi.

Ys7Ys3Ys1Yssssss-1Ys4

Gerze'de Yeni Bir İşletme: Uslu Butik Açıldı Gerze'de Yeni Bir İşletme: Uslu Butik Açıldı

Editör: Gökçe Davran