Gerze Belediyesi ve Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gerze Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle düzenlenen mesleki, teknik ve genel kurslar için iş birliği protokolüyle yeni döneme başladı.

Geleneksel Gerze Mutfağı Yemek Yarışması'nda Bilegiler Yarıştı Geleneksel Gerze Mutfağı Yemek Yarışması'nda Bilegiler Yarıştı

bel2

 İlçemizde yürütülecek kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetleri de  kapsayan, Gerze Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Halk Eğitim Merkezi'nde, çini işlemeciliği, model gemi yapımı, Türk halk oyunları, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, ud eğitimi, bendir eğitimi, bağlama, futbol ve voleybol gibi çeşitli kurslar  aşağıya yazılan kursların açılması için; 22.01.2024 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan ile Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy arasında Mesleki Teknik ve Genel Kurslar Düzenlenmesine ilişkin İşbirliği Protokolü imzalandı.


 Kurslar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cevat Şensoy, “Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi ile yaptığımız protokol kapsamında yeni dönem kurslarımız faaliyete geçmiş durumda. Gerze, kültürel ve sanatsal faaliyetleriyle öncü bir ilçe konumunda. İlçemizde bu faaliyetlerin sürdürülmesi hususunda bizlere destek veren Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan ve Gerze Halk Eğitimi Merkezi'ne teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.