Gerze Eğitim, Sağlık, Spor ve Kültür Derneği 5’inci toplantısında tarım konu masaya yatırıldı.

GER-SES, kent kalkınmasında yerel yönetime düşen görevlerle ilgili çözüm önerilerini sunduğu periyodik toplantılarının “Gerze’mizin Geleceğinde Yerel Kalkınma Açısından Küçük Tarım İşletmeleri Kooperatifler ve Belediye İlişkisi” konulu 5’incisini, 30 Temmuz Pazar günü, saat 18:00-20.00 arası, Bodrum Cafe’de gerçekleştirildi.

GER-SES Başkanı Bülent Eryılmaz’ın başkanlık ettiği toplantıya konuşmacı olarak, konunun uzmanları Samsun Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Ziraat Mühendisi Atilla Küçükalan ve ilçemiz Deydaa Ekolojik Kampı kurucusu Uğur Cengizhan Kaptan katıldılar. Kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen toplantı, Başkan Eryılmaz’ın açış konuşması ve toplantı gündemi ile ilgili konuların geniş ve detaylandırılmış sunumu ile başladı.

Katılımcılar tarafından ilgi ve dikkatle izlenen toplantıda konuşmacılar, ihtisas alanlarına giren, başta tarım ve onun olmazsa olmazı nitelikli tohum olmak üzere, tarımda dünya sıralamalarındaki yerimiz, tarımsal üretim aşamasında oluşabilecek sorunlar ve  çözüm yolları, kimyasal gübrelerin zararlar ve gelecekte organik tarımın sağlıklı beslenme açısından kazanacağı önem, ata tohumunun tarım sektöründeki vazgeçilmezliği, tarımdan elde edilen ürünlerin tüketiciye ulaştırılması, markalaşma, lojistik ve üretici için kooperatifleşmenin önemi, söz konusu süreçlerin gerçekleşmesi aşamasında oluşabilecek sorunların ortadan kaldırılmasında devlet ve bilhassa yerel yönetimlerin çözüme yönelik katkı ve desteklerinin neler olabileceği gibi son derece önemli konuları detaylı bir şekilde masaya yatırarak, çözüm önerilerini katılımcılarla paylaştılar.

Son derece verimli geçtiği gözlenen toplantı, katılımcılardan gelen soruların uzmanlar tarafından ayrıntılı bir şekilde cevaplandırılması ve GER-SES Başkanı Bülent Eryılmaz’ın katılımcılara teşekkürü ile sona erdi.

GPzYjwlenZfGqKWhatsApp Image 2023-07-31 at 13.06.27WhatsApp Image 2023-07-31 at 13.05.52WhatsApp Image 2023-07-31 at 13.06.10WhatsApp Image 2023-07-31 at 13.05.39