Gerzeli Dağcı Murat Keçeli, 19 Mayıs'ta Uludağ'ın Zirvesine Tırmandı Gerzeli Dağcı Murat Keçeli, 19 Mayıs'ta Uludağ'ın Zirvesine Tırmandı

Yarışmanın Jüri Üyeliğini, Doç. Dr. Hasibe Yazıt, Sündüs Yuvacı ve Hülya Seçkin'in yaptığı yarışmada , öğrenciler kendi yöresel yemekleriyle yarıştılar.

Gerze Meslek Yüksekokulu Uygulama Mutfağında yapılan “Bilegi” yemeği, jüri tarafından değerlendirilerek puanlandırıldı ve yarışmanın kazananlarına madalya takdim edildi. Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri Gerze’ nin yöresel lezzeti olan en iyi “Bilegi” yemeğini yapmak için ter döktü.

Jüri üyelerinin tadım yaptığı esnada katılımcılara Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinin Uygulama Mutfağında hazırladığı Mercimek Çorbası ve yöresel yemeğimiz olan mantı ikram edildi.

991-26

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Bayrak, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Cüneyt Ersanlı ile Uygulama Mutfağını ziyaret ederek öğrencilerden bilgi aldı ve yarışmacılara başarılar diledi.

Jüri değerlendirmesi sonucunda Emirhan Bayram en lezzetli “Bilegi” yemeğini yaparak birinci; Esra Yıldırım ikinci; Melisa Bebek üçüncü oldu. Birinci olan öğrencilere madalyaları alkışlarla takdim edildi. Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, yarışmanın Gerze’ nin yöresel lezzetlerini tanıtmak ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirmek adına önemli bir etkinlik olduğunu söyledi.

Kkk-7

Yarışma sonunda jüri üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 

66

55

22-1

3-15