Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni bakan yardımcıları atandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yeni açıklanan listede yer almadı.

1964 yılında Boyabat’ta doğan Ersoy, 2011 milletvekilliği genel seçimlerinde Ak Parti’den Sinop milletvekili olmuştu. 2017 tarihinde Üçlü Kararname ile İçişleri Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ersoy, 2018 yılında Cumhurbaşkanı kararıyla bir kez daha İçişleri Bakan Yardımcısı olmuştu. 2017 yılından bu yana görevini sürdüren Ersoy, bugün açıklanan yeni bakan yardımcıları listesinde kendine yer bulamadı.

Ersoy, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda şunlara yer verdi: "Değerli Kardeşlerim, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı ve ardından İçişleri Bakan Yardımcılığı olarak yaklaşık 7,5 yıldır sürdürdüğüm bakan yardımcılığı görevim Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile bugün sona erdi. Bana bunca yıldır farklı görevlerde devletime ve aziz milletime hizmet etme şerefini yaşatan Rabbime şükrediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve bakan yardımcısı olarak birlikte çalıştığımız bütün bakanlarıma şükranlarımı sunuyorum. Birlikte mesai yaptığımız bütün kardeşlerime, arkadaşlarıma gösterdikleri ali cenap dostluk, arkadaşlık ve dayanışma için minnetlerimi sunuyorum. Yeni atanan birbirinden değerli arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

FzN5PMdWwAI-q-VFzN5PcnXwAEBsLw