Sinop’ta yaşanan sel felaketi sonrası, içme suyu arıtma tesisine giden yolların kapanması ve tesisi su basması nedeniyle içme suyu verilemeyen Sinop Merkez için Belediye Başkanı Barış Ayhan açıklama yaptı. Ayhan, gerekli çalışmaları yapıp bir an evvel kentimize su vereceğiz” dedi.

Pazar günü başlayan sağanak yağmur sonrası, Sinop ve ilçelerinde su baskınları ve seller görülmüştü. Birçok resmi kurum, olaylara anında müdahale ederek vatandaşların daha fazla zarar görmesini engellerken, Erfelek Çayı’nın taşması neticesinde Sinop Merkez’e su taşıyan arıtma tesisine su basmıştı. Erfelek Barajı’nda yükselen çamur seviyesi sonrası baraj suyunun durulması için beklemeye geçen Sinop Belediyesi, temiz ve sağlıklı su verebilmek için böyle bir tedbir aldıklarını belirtti.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunlara değindi: “İl genelinde aldığımız yoğun yağışla sel suları altında kalan Erfelek İçme Suyu Arıtma Tesisimizde hasar tespit çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Vatandaşlarımıza temiz ve sağlıklı suyu verebilmek amacıyla, selden ötürü çamur seviyesi yükselen baraj suyunun durulmasını bekliyoruz, gerekli çalışmayı tamamlayarak bir an evvel kentimize su vereceğiz.”

Fx7cJgPWcAQHZVEFx7cKl6X0AIsc_0Fx7cKEYWwAAdskMFx7cHhSXoAEOKR6Fx7cG1tXsAAEjB6