İlçemiz kadın girişimcilerinden Elif Çor, 31 Mart Mahalle İdareler Genel Seçimi'nde Hamidiye Mahallesi'nden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Gerze'nin kuruluşundan bu yana var olan Hamidiye Mahallesi de dahil olmak üzere Gerze merkezde hiçbir zaman bir kadın muhtar olmadığının altını çizen Çor, gençliği ve enerjisiyle bu göreve talip olduğunu belirtti. Kadın elinin değdiği bir mahalle ile temizliği, yardımlaşmayı ve dayanışmayı, sonuç odaklı bir hizmet anlayışı ile Gerze ile buluşturacağını vurgulayan Muhtar Adayı Çor, örnek bir muhtarlık anlayışını benimseyeceğini dile getirdi.

Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu Gerze'de Mamamatikler Sokak Hayvanları için Hizmete Sunuldu

17 Temmuz 1990 yılında Gerze’de doğduğunu söyleyen Çor, "ilköğretimimi Haşim ve Zehra Tarı İlköğretim Okulu’nda yaptım. Lise eğitimimi Gerze Lisesi’nde yaptım. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi İş Güvenliği Uzmanlığı Bölümü’nde yüksek lisansımı yaparak eğitim hayatımı tamamladım. İki yıllık bir iş deneyimimden sonra 2022 yılında Gerze’de Pardon İç Giyim Mağazası’nı açarak iş hayatıma yeniden başladım. Bu güzel ilçemizde Esnaf Odası’nda ve Gerzespor Yönetim Kurulu’nda aktif olarak yer almaktayım. Kısaca geçmişimi anlattıktan sonra karşınıza Hamidiye Mahallesi Muhtarlık Adaylığımı açıklamak için çıktığımı belirtmek istiyorum.
İlçemizin her geçen gün artan nüfusuna bakarak, köklü ve yerleşik bir mahalle olmasını göz önüne alırsak, Hamidiye Mahallesi’nin de aynı oranda nüfusunun artmakta olduğunu görebiliriz. Bu artış, ilçe ihtiyaçlarında değişimi ve gelişimi gerektirdiği gibi mahallemizin de ihtiyaçlarında değişime ve gelişime sebebiyet vermektedir. Benim gördüğüm ise ilçemiz genelindeki en büyük problem, ihtiyaç ve öncelik envanterinin çıkartılmamış olması. Örneğin mahallemizde kaç çocuk okula gitmekte ve bu çocuklar ile ilgili ihtiyaç analizleri muhtarlıkça yapılmış mı? Mahallemizde yardıma ihtiyacı olan kaç ailemiz var? Veya mahallemizde işsizlik oranı ne? Sorunları bilmeden çözüm arayışına girmenin doğru olmadığını düşündüğümden karşınıza ele avuca sığmayan vaatlerle çıkmak istemedim.


Ben Gerze tarihinde ilk kadın muhtar olmak istiyorum. Kadın elinin değdiği bir mahalle hayalim var. Temizliği, yardımlaşması, dayanışması ve sonuç odaklı hizmet anlayışı ile Gerze’de örnek bir muhtarlık anlayışını hayata geçireceğime söz veriyor ve bu konuda tüm Hamidiye Mahallesi sakinlerinin desteklerini bekliyorum. Ancak ilçemizin kuruluşundan beri var olan mahallem de dahil olmak üzere Gerze ilçe tarihinde ne yazık ki kadınlarımıza muhtarlık görevini ifa etme şansı verilmemiştir. Ben bu şansı istediğim için karşınıza çıkıyorum. Karşınıza çıkarken gençliğimi ve enerjimi de ortaya koymadan edemeyeceğim.
Ben sizin teveccühünüzle muhtarlık görevini devir aldığımda; Hamidiye mahallesinin ve bütün ilçe muhtarlıklarının içinde bulunduğu bir muhtarlık binasının olması gerektiğini düşünüyor ve bu binanın hayata geçirilmesi için elimden geleni yapacağım. Bu bina özellikle vatandaşlarımızın muhatap bulabilmeleri için büyük önem arz etmektedir. Ayrıca bu bina hayata geçirildiğinde kurumsal bir yapıya bürüneceğinden Belediye ile koordineli çalışmanın önünü açacaktır.


Yeni muhtarlık binası ile düğün, nişan, sünnet, cenaze vb. gibi vatandaşların önemli günlerinde hizmete sunulacak çadır sandalye vb. alet edevatın muhtarlık bünyesine kazandırılmasını sağlayacağım.


Bildiğiniz gibi teknoloji çağında yaşıyoruz. Bu çağ bize akıllı telefonları ATM’lerden para çekme, e- devler, e-nabız, MRHS gibi birçok hizmeti yaş sınırına bakılmaksızın zorunlu kılıyor. Ve ne yazık ki belli bir yaş grubunun üstündeki vatandaşlarımız bu hizmetlere ulaşmakta zorlanıyor. İşte ben gençliğimi ve enerjimi bu hizmetlere ulaşmakta zorlanan tüm vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat seferber edeceğim.


KADINLAR VARSA NEDEN ADAY OLMAYALIM? KADINIM VE ADAYIM. YAŞLI, GENÇ, KADIN, ERKEK BU EŞİTLİĞE İNANAN HERKESİ BU DESTEĞİ BÜYÜTMEYE ÇAĞIRIYORUM.
Bugüne kadar Hamidiye Mahallesi’ne hizmet veren tüm muhtarlarımıza ve ekibine teşekkür ediyor, almayı hedeflediğim bayrağı daha da üst noktalara taşıyacağıma söz veriyorum” dedi.

Editör: Gökçe Davran