1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenecek olan etkinlikler, 1 Temmuz Pazartesi günü saat 10.00’da Liman Başkanı Fevzi İnceöz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayacak. Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam edecek.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında, saat 17.30’dan itibaren Gerze İskelesi’nde çeşitli sportif ve eğlence amaçlı etkinlikler düzenlenecek. Gün boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler arasında, 50 metre kızlar ve erkekler yüzme yarışı, 100 metre kızlar yüzme yarışı, 200 metre erkek yüzme yarışı, kürek çekme yarışması, deniz dibinden tabak çıkartma yarışı, denizde halat çekme yarışı ve yağlı direkten bayrak alma yarışmaları yer alacak. Hava şartlarının müsait olmaması durumunda sportif yarışmaların iptal edileceği, yarışmalardan herhangi birine yeterli katılım olmaması durumunda da yarışmaların iptal edileceği bildirildi.

Liman Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, yarışmalara katılmak isteyen sporcuların, Gerze İlçe Liman Başkanlığına ve Gerze Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bizzat başvurmaları gerekiyor.

Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Saat 20.30’da Festival Alanında etkinlikler devam edecek. Festival alanında, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir konser programı düzenlenecek. Konserin sonunda, yarışmalarda dereceye giren katılımcılara ödülleri takdim edilecek.

Editör: Gökçe Davran