Edinilen bilgilere göre, Sinop’ta esnaflık yaptığı öğrenilen A.U. adlı şahıs kendi evinde yaşadığı küçük kıza 6 yıl cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi. 2016 yılı yaz ayında başlayan cinsel istismar 2022 yılına kadar sürdü.

MAHKEMEDEN İNDİRİMSİZ 30 YIL CEZA!

Sinop Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanık A.U’ya “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı” suçundan toplamda 30 yıl hapis cezası verildi. Sanığın verdiği ifadelerde suçunu kabul etmediği öğrenilirken, yapılan DNA çalışmasında delil olarak kabul edilebilecek bulgulara ulaşıldı.

ARKADAŞINA SÖYLEYİNCE OLAY ORTAYA ÇIKTI!

2016 Yılında ve kızın henüz 7 yaşında iken başlayan cinsel istismar olayı, 2022 yılında olanları arkadaşına anlatmasıyla son buldu. Başından geçenleri bir arkadaşına anlattı ve o arkadaşı da öğretmenine bildirdi. Bu kan donduran olayı duyan öğretmen hemen polis çağırdı ve zanlı gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan A.U, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sinop Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davada zanlıya indirimsiz 30 yıl hapis cezası uygulanırken, hükmen tutukluluğunun devamına karar verildi. Sanık avukatı aracılığı ile kararı istinaf mahkemesine taşıdı.

Kaynak: Ajans Sinop