Gerze Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Eryılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesaplarından bir video paylaştı. Eryılmaz, “Parlamenter demokrasinin günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Ramazan Bayramınızı kutlarım” şeklinde konuştu.

Konuşmasına Gerzelileri selamlayarak ve bayramlarını kutlayarak başlayan Eryılmaz şunları kaydetti: “Sevgili hemşehrilerim, saltanatın ve tek adamlık rejiminin karşısında bulunan, “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturunun en önemli unsuru olan parlamentonun 1920’de açıldığı gün olan bugün, 14 Mayıs seçimleriyle 2023 yılında bir kez daha önemli hale gelmiştir. Tek adamlığın son bulacağı, güçlendirilmiş parlamenter sistemin yeniden kurulacağı, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın yol göstericiliğinde tekrar cumhuriyet değerlerinin hakim hale gelerek, 13. cumhurbaşkanı adayımız olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek, cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına boynumuzun borcudur.

"Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğimizi esirgememeliyiz"

İşte bu önemli günde, bu önemli seçimde Millet İttifakına, cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğimizi esirgememeliyiz. Bu destek için çaba sarfetmeyi şu birkaç haftada en önemli işimiz haline getirmeliyiz. Cumhuriyet değerlerine hassas komşularımızı, akraba ve arkadaşlarımızı da aynı hassasiyete davet ederek hep birlikte uyumcu, özgürlükten yana olan, pahallılığa son verecek, enflasyon ve işsizlik sorunlarımızı çözecek, paramızı değerli hale getirecek, hayatın her alanında alıp başını giden arkadaş ve partidaş kayırmacılığını, yandaş ayrımcılığını ortadan kaldıracak, gençlerin rahat nefes almasına olanak verecek, çiftçinin, borçlunun, adliyelerde hak arayan işçinin, işsizin, öğrencinin, adil sanayici ve tüccarın yanında olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na kullanmalıyız.

Millet İttifakı’nın diğer tüm bileşenleri ve diğer ittifaklar da yer almakla birlikte, bu kararda oydaşlaştığımız destekçilerimizle daha güçlü ve daha güzel bir Türkiye için el ele vermeliyiz.

"Sana söz..."

Sana söz baharlar gelecek Türkiyem, sana söz baharlar gelecek Sinopum ve Gerzem, sana söz bundan sonraki Ramazan Bayramları ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarımız daha güzel olacak. Sana söz her şey çok güzel olacak. Emekli, yaşlı, genç, öğrenci, hasta, çaresiz, borçlu, yoksul, haksız yere cezaevinde yatan, hakkı teslim edilmeyen, liyakati yok sayılan, işçi, işsiz, mülakatta haksız yere elenenler, bir kez daha Ramazan Bayramınızı ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramınızı kutlarım. 14 Mayıs demokrasi gazamız mübarek olsun.”