Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, 2024 yılının Mart ayı meclis toplantısında isimleri belirlenen Kazım Karabekir Paşa ve Kaşgarlı Mahmud Parkları'nı ziyaret ederek çocuklarla vakit geçirdi.

 Atatürk Mahallesi'nde bulunan parklara yapılan ziyaretlerde mahalle sakinleri ve çocuklar sevinçlerini dile getirirken, tarihi şahsiyetlerin parklara isimlerinin verilerek gelecek nesillere aktarılacak olması önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Parkları ziyaret eden Belediye Başkanı Cevat Şensoy, yaptığı açıklamada, "Halkımızın verdiği hizmet yetkisini son günümüze kadar kullanacağız. Gerze'mize hizmet etmek bizim en büyük övünç kaynağımız. Son meclis toplantısında belirlediğimiz parklarımızı hizmete açtık. Çevresinde peyzaj çalışmalarının da uygulanacağı parklarımıza Kazım Karabekir Paşa ve Kaşgarlı Mahmud Parkı isimlerini verdik. Böylelikle tarihimize adını altın harflerle yazdırmış atalarımızı ilçemizde de yaşatacağız. Aynı zamanda Fevzi Çakmak Parkı ve Ötüken Kitap Okuma Parkı'nın çalışmaları da devam etmekte. İlçemize ve çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

6-5

4-9

1-15