Gerze'de Öğrenciler Geleceğe Nefes Oldu: Yöresel Ağaç Dikim Kampanyası Başladı Gerze'de Öğrenciler Geleceğe Nefes Oldu: Yöresel Ağaç Dikim Kampanyası Başladı

Ultra Doğa Yürüyüşçüleri Mustafa Kıray ve Mehmet Tuncer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gerze'den Samsun’a yürüyüş gerçekleştirecekler. İlçemiz Atatürk Anıtı önünden başlayıp Samsun Atatürk Anıtı önünde sona erecek olan "Atatürk’ e Saygı Yürüyüşü" için hazırlıklarını tamamladılar.

Daha önce Antalya Likya Yolu yürüyüş parkurunu rekor zamanlamayla tamamlayarak ödül alan ve Gerze'den Anıtkabir'e, Çanakkale'ye ve Sinop'a yürüyen rekortmen yürüyüşçü Mustafa Kıray ile yol arkadaşı Mehmet Tuncer, 16 Mayıs Perşembe günü saat 08.00'de yola çıkacaklar. Gerze’ den Alaçam’ a; Alaçam’ dan 19 Mayıs’ a; 19 Mayıs’ tan Samsun Atatürk Anıtı önüne 3 etap şeklinde yürüyeceklerini belirten rekortmen yürüyüşçü Mustafa Kıray ve yol arkadaşı Mehmet Tuncer, yürüyüş öncesi gazetemize yaptığı açıklamada "Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek az. Her zaman olduğu gibi kalpten gelen bir duyguyla Atatürk’e saygı yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Atatürk ve şehitlerimiz için, onlara minnet duygumuzu belirtmek için bu yürüyüşü yapıyoruz. Perşembe sabahı buradan Atatürk Anıtı önünden yola çıkacağız ve yine Samsun’ da bulunan Atatürk Anıtı önünde yürüyüşümüzü sona erdireceğiz" ifadelerine yer verdiler.

Bizler de Gerze Postası olarak bu anlamlı ve bir o bizleri gururlandıran yürüyüşlerinde kendilerine başarılar ve iyi yolculuklar diliyoruz.