Fatma Yüksek Anaokulu öğrenci annelerine, Anneler Günü dolayısıyla Gerzeli İş Adamı Hüseyin Yüksek tarafından kahvaltı verildi. Anneler Günü kahvaltı programına katılan çocuklar, Neşeli Köşk'teki oyun parkında eğlenirken, annelere ise Yüksek ve Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan tarafından yemek sonrası çiçek takdimi yapıldı.

IMG_8603

Fatma Yüksek Anaokulu'nu yaparak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlayan Yüksek, yaptığı konuşmada şunları söyledi: Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlarım. Ben bugün ki tablodan gurur duyuyorum. Biz burada bir aileyiz. Sizin evlatlarınız benim evlatlarım. Siz anneler de benim kardeşlerim, ablalarımsınız; babalarımız benim arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerimsiniz. Böyle samimi bir ortamın tesis eden, davete icabet eden misafirlerimize teşekkür ediyorum. Rahmetli annem bugün burayı görüyor ve bu tabloyu izliyor, bu evlatlarımızı görüyor. Emin olun şuanda da burayı izliyordur ve ben ne kadar mutlu olduğunu hissediyorum. Bu sebeple hepinizden Allah razı olsun. Fatma Yüksek Anaokulumuzun özellikle Okul Aile Birliği Başkanı ve Yönetimi, okul müdürümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, hepinize teşekkür ediyorum. Bu etkinlikler devam edecek, çıtayı çok ciddi yükselteceğiz, önceki toplantımızda da iftar yapmıştık. Çocuklarımızın teknoloji, eğitim anlamında gelişmeleri görmeleri adına hiçbir şeyden geri durmayın. Tüm maddi ve manevi imkânlarımızla ben sizin yanınızdayım dedim ve bugün o sözü tekrarlıyorum. Daha da ileri gideceğiz. Bu çocukların eğitimi anlamında ben maddi manevi yanınızdayım. Çocukların eğitimleri, teknolojik gelişimleri, başarıları, annelerin ve babaların gururu olmaları için ne gerekiyorsa ben yapmaya hazırım. Çok güzel bir günde bir araya geldik. Şehit annelerimizin ellerinden öpüyorum, siz değerli annelerimizin de günlerini kutluyorum.” 

WhatsApp Image 2023-05-13 at 12.00.45

Okul Aile Birliği'ne teşekkür eden Ceylan ise, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak kurumlarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılamakta ancak tabii ki iş insanı hayırsever vatandaşlarımıza her zaman bir görev düşmekte. Biz rahmetli annemiz Fatma Yüksek’e Allah’ tan rahmet diliyoruz. Değerli iş insanımız Hüseyin Yüksek’e de teşekkür ediyoruz, siz değerli annelerimizin Anneler Gününü de kutluyoruz" dedi.

IMG_8635IMG_8627IMG_8634IMG_8613IMG_8618IMG_8624IMG_8597IMG_8598IMG_8595IMG_8596