Gerze politikasının duayenlerinden Alaettin Şahin aramızdan ayrıldı.

Bir dönem CHP çatısı altında ilçenin politik hayatına yön veren şahsiyetlerden biri olan eski belediye başkanlarından ve milletvekillerinden Alaettin Şahin yoğun bakımda tedavi gördüğü Sinop Atatürk Devlet Hastahanesin’de önceki gün hayatını kaybetti. Şahin’in cenazesi 14 Nisan cuma günü saat 12:00’de evinin önünden helallik alındıktan sonra son derece kalabalık bir katılımla Merkez Yeni Camii’ne getirildi. Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra ilçemiz Cinlideğirmen Mezarlığı’ndaki alie kabristanında toprağa verildi.

84 yaşında aramızdan ayrılan Alaeattin Şahin evli ve iki çocuk babası idi.

PSX_20230414_163602

Şahin’in cenazesine kalabalık bir vatandaş topluluğunun yanı sıra, Sinop Vali Vekili Abdullah Şahin, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, Dikmen Belediye Başkanı Adnan Acar, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Sinop İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Baki Deniz, Gerze İlçe Emniyet Müdürü Erol Ulaş, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun,  CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Seyit Ali Çetin, CHP Sinop Milletvekili Adayı Şevket Terkan, İYİ Parti Sinop Milletvekili Adayı Yılmaz Şanlan katıldı.

Vefatı ile ilçe politik hayatındaki bir dönemi kapatan Alaettin Şahin’e gazetemiz Gerze Postası olarak Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

PSX_20230414_180530PSX_20230414_173311