Hüseyin Yüksek, 16 Mart 2023 tarihinden bu yana bağımsız belediye başkanı adayı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ve 8 Şubat 2024 tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Gerze Belediye Başkanı Adaylığı'nın kendisine tebliğ edildiğini belirtti.

Aday tanıtım toplantısında konuşan Yüksek, Gerze'nin İstanbul'un veya Ankara'nın bir ilçesi olmadığını vurgulayarak, Gerze'nin onların ata ocağı ve ana kucağı olduğunu dile getirdi. Gerze'nin alt yapısından üst yapısına, sosyal hayatından eğitimine, istihdamından tüm insan koşullarını besleyen teknik anlamdaki bütün temel ihtiyaçların güçlü olması gerektiğini vurguladı.

Yüksek, Gerze'nin Bodrum'u olması için çalışacaklarını ve halkın güvenini boşa çıkarmayacaklarını söyledi. Ayrıca, projelerinin yüreğin dışa yansıması olduğunu ve Gerze'nin gelişimi için elinden geleni yapacaklarını belirtti.

AK Parti Gerze Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Yüksek yaptığı açıklamasında; “Bu yolculuğa çıkarken şunu söyledik, Gerze İstanbul’ un Ankara’ nın bir ilçesi değil. Bizim ata ocağımız, ana kucağımız dediğimiz yer. Bir savaş çıksa bir hastalık olsa sığınacağımız tek liman, onun için Gerze’ nin alt yapısından üst yapısına, sosyal hayatından eğitimine, istihdamından tüm insan koşullarını besleyen teknik anlamdaki bütün temel ihtiyaç olan yaşantı argümanlarının güçlü olması lazım. Felsefemiz, mantığımız, hayallerimiz bu doğrultuda şekillendi. Bu bir proje değil, bu yüreğin dışa yansımasıdır. Tabi bu duygularla da çalışmalarımızı, belediye başkanımızın çok güzel çalışmaları var, onun bir kat, iki kat tuğla üstüne koymak suretiyle bizde bu görevi Gerze halkımızın desteğiyle devam ettireceğiz. Gerze halkı bize güveniyor, onların güvenlerini boşa çıkarmayacağız, istiyoruz ki Gerze Karadeniz’ in Bodrum’ u olsun, Karadeniz’ in Bodrum’ u da yapacağız Allah’ ın izniyle” diye konuştu.