Servis Şoförü Erol Ersoy'dan Anlamlı Davranış Servis Şoförü Erol Ersoy'dan Anlamlı Davranış

Yeni düzenlemeyle birlikte, vatandaşlar, acil durumlarda tek bir numara olan 112'den yardım isteyebiliyor. Bu kapsamda Gerze Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Birimi tarafından 112 Tanıtım Faaliyetleri yapılmaya devam ediyor.

Her türlü acil durumda vatandaşların sadece 112'yi araması yeterli olacak. İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarla, yangın, sağlık, güvenlik ve asayiş gibi farklı acil yardım çağrıları için kullanılan numaralar tek bir numara (112) altında toplandı.

Polis İmdat, 122 Alo AFAD, 156 Jandarma İmdat, 158 Sahil Güvenlik, 177 Orman Yangını İhbar ve 110 Yangın İhbar hatları da 2021’in haziran ayı itibarıyla devre dışı kaldı; hepsi, 112 Acil Çağrı Merkezinin numarası altında hizmet vermeye başladı.

Vatandaşların acil durumlarda tek bir numara bilmesi, müdahalelerin daha hızlı ve etkin bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Gerze Toplum Sağlığı Merkezi, bu önemli değişikliği halka duyurarak, herkesin acil durumlarda doğru numarayı aramasını sağlamak için bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

Ts-1CcccCvcv

Editör: Gökçe Davran