foto-galeri-icin-tiklayiniz-026

Gerze’de bu yıl 47'ncisi düzenlenen "Gerze Kültür ve Sanat Festivali" RANDOM grubu ve Göksel Doğançay’ın konserleriyle başladı.

Gerze Belediyesi tarafından organize edilen festivalin açılışı, İskele’de Kaymakam Tekin Dündar ve Belediye Başkanı Cevat Şensoy'un katılımıyla yapıldı. Açılışta Ayancık Belediyesi Türk Halk Oyunları ekibi gösteri yaptı. Festivale Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş de katıldı.

Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy Liman Mevkii’ndeki konser alanında, konser öncesi bir konuşma yaptı. 1956 yılında gerçekleşen Gerze Yangını’ndan sonra düzenlenmeye başlanan festival hakkında bilgiler verdi. Şensoy’un ardından Gerze Kaymakamı Tekin Dundar ve Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş bir konuşma gerçekleştirdi. Şensoy, konser öncesinde Dundar’a ve Maviş'e teşekkür plaketi takdim etti.

DSC_9497

Festivalde sahneye ilk olarak RANDOM grubu çıktı. Yabancı ve Türkçe rock, rap ve pop şarkılarından oluşan repertuarıyla bir buçuk saat sahnede kalan RANDOM Grubu, konser alanını dolduran Gerzeli gençleri mest etti. Coşkulu kalabalığı eğlendirmeyi başaran RANDOM, konseri dinlemeye gelenlerden tam not aldı.

Festivalde sahne alan bir diğer isim ise Göksel Doğançay oldu. Cem Karaca, Barış Manço gibi isimlerin şarkılarını seslendiren Doğançay, anadolu rock ve 90’lardan oluşan parçalarıyla dinleyicilerle buluştu.

DSC_9509DSC_9538