Gerze Ultra Doğa Yürüyüşçüleri cumhuriyetimizin 100’üncü yılı nedeniyle, Gerze’den Sinop’a bir yürüyüş gerçekleştirecek. Rekortmen yürüyüşçü Mustafa Kıray önderliğinde gerçekleştirilecek yürüyüşe, Mehmet Tuncer ve İmera Farah eşlik edecek.

29 Ekim sabahı saat 08:00’de Gerze’deki Atatürk Anıtı önünden başlayacak “Cumhuriyet Yürüyüşü”, aynı gün Sinop limanındaki Atatürk Anıtı önünde sona erecek. 29 Ekim Cumhuriyet Yürüyüşü yazan pankartı taşıyacak olan yürüyüşçüler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını yad edecek.

Aynı yürüyüşü her yıl tekrarlayan ekibe, geçtiğimiz yıl destek büyük olmuş ve yol boyu kortejlerin eşlik ettiği ekip Sinop’taki Sakarya Caddesi’nden geçerken cadde geçişleri esnasında trafiğe kapatılmış ve Sinop halkından büyük bir destek görerek yürüyüşü tamamlamışlardı. Bu yılda aynı coşkuyu Sinop halkından beklediklerini belirten Kıray, “cumhuriyetimizin önemli günlerinde Ultra Doğa Yürüyüşçüleri olarak gerçekleştirdiğimiz bu yürüyüşlere yakın çevremizden, resmi kurumlardan ve vatandaşlardan destek büyük oluyor. Hiçbir maddi beklentimiz olmadan, kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz yürüyüşlerimize manevi olarak desteklerinizi bekliyoruz” dedi.