Abdaloğlu Köyü Muhtarı Erkan Ersoy tarafından organize edilen 2. Abdaloğlu Köyü Karakucak Güreşleri 30 Ağustos’ta yapılacak. Güreşler, saat 11:00’de güreş alanında gerçekleştirilecek.

Aralarından şampiyon güreşçilerin de yer aldığı birçok başpehlivan ve güreşçinin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlik için Gerze’den ücretsiz servis kaldırılacak ve ikramda bulunulacak.

Adil Yiğit’in koordinatörlüğünde yapılacak olan güreş hakkında konuşan Ersoy, Gerze’nin geleneksel yemeği olan keşkek ikramında bulunulacağını belirtti ve vatandaşları davet etti. Ersoy,  “Ata sporumuzu yaşatmak ve korumak adına geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz Karakucak Güreşlerinin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. 30 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz, birçok ünlü pehlivanın katılacağı bu sosyal etkinliğe tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu güreşler 30 Ağustos Zafer Bayramımıza, ilçemize ve köyümüze renk katacaktır. Misafirlerimizi ağırlamak için her türlü hazırlığımızı tamamladık”  diyerek güreşlerin ilçemiz için önemine vurgu yaptı.

Tarih: 30 Ağustos 2023

Saat: 11.00

Adres: Gerze Abdaloğlu köyü Güreş Alanı (Gerze Acısu köyü yolu üzerinde bulunan Özel İdare Şantiye girişinin karşısında bulunan Eski köy okulunun bulunduğu er meydanı)

İrtibat

Adil Yiğit: 05377993655

Erkan Ersoy: 05432697745

NOT: Gerze Şehir İçi hastane dolmuşlarının güreş alanına kadar servisleri vardır.

ABDALOYLU-KOYU-KARAKUCAK-GUREYLERY.1