Gerze, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. İlçede düzenlenecek olan tören ve kutlama programı, 15 Mayıs Çarşamba günü Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayacak. Ardından saat 14.00'te Köşk Caddesi'nde nefes kesen bir Yol Koşusu gerçekleştirilecek.

16 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’ da Kapalı Spor Salonunda Dart Müsabakası, saat 14.00’ de Bocce Müsabakası; 17 Mayıs Cuma günü 09.00’ da Kapalı Spor Salonunda Bilek Güreşi Müsabakaları; 18 Mayıs Cumartesi günü saat 09.30’ da Tarihi Deniz Fenerinde Ata’ ya saygı programı; 18 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’ da Yakup Ağa Konağı önünden başlayarak Sorkun Şelalerine yapılacak doğa yürüyüşü; 18 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00’ de Eski Cezaevi önünden başlayıp Hükümet Konağı önünde sona erecek Fener Alayı ve akabinde Gençlik Konseri şeklinde olacak.

Gerze'de Fener Alayı ve Gençlik Konseriyle Kutlamalar Devam Ediyor Gerze'de Fener Alayı ve Gençlik Konseriyle Kutlamalar Devam Ediyor

19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan tören ve kutlama programı saat 10.00’da Hükümet Konağı Önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulacak ardından İstiklal Marşı okunacak.

Kutlama programı saat 10.45’ de Festival Alanında devam edecek.

A T AA T A A