Gerze’de psikolojik danışma merkezi açıldı. Lilyum Psikolojik Danışma Merkezi Ahmet S. Sarıkaya tarafından faaliyete geçirildi.

Gerze’de ilk defa bir psikolojik danışmanlık merkezi faaliyetlerine başladı. Hükümet Konağı karşısındaki A101’in üstündeki yerinde faaliyetlerine başlayan Lilyum Psikolojik Danışma Merkezi işletmecisi Ahmet S. Sarıkaya, “Gerze’ye ilk Psikolojik Danışma Merkezi’ni kazandırdık. Hepimizin için hayırlı olmasını diliyorum. Üniversitede eğitimimi tamamladıktan sonra mesleki deneyim kazanabilmek adına 3 devlet okulunda staj yaptım. Özel eğitim kurumunda sınıf öğretmenliği yaptım. Özel gereksinimli çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Aile yapısı ve aile dinamiklerini öğrenebilmek adına Aile Danışmanlığı eğitimi aldım. Çocuklar için masal ve oyun terapisi eğitimleri aldım. Burada 7’den 77’ye her kesimle ilgilenebilirim. Danışma merkezimize çocuklarımız için ayrı bir alan kazandırdık. Eşimin memleketi olması nedeniyle ve Gerze'de de böyle bir merkeze ihtiyaç olduğu düşüncesiyle ilçemize bir Psikolojik Danışma Merkezi kazandırmak istedik. Açılışımıza katılan ve bizi bu mutlu, heyecanlı günümüzde yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DSC_0135

Açılışa, Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy, CHP Gerze Belediye Başkan Aday Adayları Ali Ateş ve Bülent Eryılmaz, Gerze Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kalfaoğlu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Psikolojik Danışman Ahmet Sarıkaya Kimdir?

1994 yılında Erzurum’da doğdu. İlköğrenimini Muş’ta, ortaöğrenimini Denizli’de, lise eğitimini Ankara’da, üniversite eğitimini de İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde tamamladı. Hem çocuk hem yetişkin olmak üzere her kesime hitap edecek olan danışma merkezinde çocuklara özel alan da kuruldu.

DSC_0134WhatsApp Image 2023-09-01 at 14.36.40WhatsApp Image 2023-09-01 at 14.36.40 (1)WhatsApp Image 2023-09-01 at 14.36.26