Gerze'de bir kişi telefon dolandırıcılarının son kurbanı oldu. Olayla ilgili suç duyurusunda bulunan şahsın mobil cep şubesinden 140 bin lira tutarında para çekildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, ilçemizde ikamet eden ve isminin açıklanmasını istemeyen kişi, terörle mücadele şubesinden aradıklarını söyleyen kişiler tarafından dolandırıldı. Kendisine ait dosyaların ellerinde olduğunu ve bunları ortadan kaldırabilmek adına belli bir miktar ödeme yapılmasını isteyen dolandırıcılar, kurbanın kimlik bilgilerine ulaşarak tehdit ettiler. Birkaç görüşmenin ardından güven sağlayan dolandırıcılar, dosyaların silinmesi için belli bir ödeme talep ettiler. Hesabına ait mobil şubenin erişim bilgilerini dolandırıcılara veren şahıs ise dolandırıldığını anladığı anda hesabından ve kredi kartından yüklü miktarda bir paranın çekildiğini gördü. Eriştikleri mobil şubeden kredi başvurusu ve kredi kartı limit artırma başvurusu yapan dolandırıcılar, 140 bin lira tutarında bir ücreti kendi hesaplarına aktardılar.

Yaşadığı durumu yakın çevresine anlatmasıyla dolandırıldığını anlayan şahıs, dana sonrasında Gerze İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek dolandırıcılardan şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.