TÜİK'in Dünya Nüfus Günü bültenine göre, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından, 1989 yılında dünya nüfusunun 5 milyar insana ulaştığı 11 Temmuz 1987 tarihi "Dünya Nüfus Günü" olarak kabul edildi. Bu kapsamda Gerze Nüfus Müdürü Mehmet Durmaz, mesai arkadaşlarına özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederek Dünya Nüfus Günlerini kutladı.

Dünya Nüfus Günü kapsamında İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Durmaz ile beraberindeki heyet Gerze Kaymakamı Tekin Dundar ı ziyaret ederek günün önemi hakkında bilgiler verdi.  Ülkemizde bugünün pek bilinmediğini ve kutlanmadığını fakat bugünün de kutlanan diğer özel günler kadar önemli olduğunu vurgulayan İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Durmaz, “11 Temmuz Dünya Nüfus Günü yalnızca nüfus çalışanları için özel bir gün değil; biz burada vatandaşlarımız için varız, onlar için emek verip çalışıyoruz.

Bu anlamda Dünya Nüfus Gününün de diğer özel günler kadar bilinmesini, anılmasını, biz çalışanların da hatırlanmasını istiyoruz” diye konuştu. Kendilerini arayarak veya ziyaret ederek günlerini kutlayanlara mesai arkadaşları adına teşekkür eden Gerze İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Durmaz, “bizleri hatırlayan başta Gerze Kaymakamımız Sayın Tekin Dundar olmak üzere Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yüksek, Değerli iş insanlarımız Ramazan Kaban, Kadir Gündoğdu, Tahsin Bayrak ve AK Parti İlçe Başkanı Cumhur Kurt ve İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Burma’ ya sonsuz teşekkür ederiz” dedi.