Bugün ilçemiz Boyalı ve Pirahmet Köyü'nde düzenlenen yağmur duası ve keşkek şenliği, geniş bir katılımla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı ve Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın da katıldığı etkinlikte, vatandaşlarla birlikte keşkek dövüldü. Sabahın erken saatlerinde kazanlarda pişirilen keşkeğin dağıtımı yapıldı.

Yağmur duası ve keşkek hayrı için kesilen kurbanlar, imece usulüyle hazırlanan büyük kazanlarda pişirildi. Gün boyu süren etkinlikte, davetlilere bolca keşkek ikram edildi. Yağmur duası için eller semaya kalkarken, köy halkının ve misafirlerin birlik ve beraberlik içinde dua etmeleri, etkinliğe ayrı bir anlam kattı.

Boyalı Köyü Muhtarı Zeki Demirci, yağmur duası ve keşkek gününün köylerinde bir gelenek haline geldiğini belirterek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti ve yapılan hayrın kabul olmasını diledi. Muhtar Demirci, "Köyümüzde bu geleneksel etkinliği sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Katılım gösteren tüm misafirlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Bbbbbbb

Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Aydın Gündemir Son Yolculuğuna Uğurlandı Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Aydın Gündemir Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yağmur duası ve keşke hayrının uzun yıllardır yapıldığını ifade eden Pirahmet köyü Muhtarı Bahattin Baş ise, “Bugün burada yıllardan bu yana yaptığımız yağmur duası ve keşkek bayramımızı kutladık. Kıldığımız namazlar ve dualarımız inşallah kabul olur. Katılım sağlayan misafirlerimizle birlikte yağmur duasını gerçekleştirdik. Gerze Kaymakamımız Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkanımız Osman Belovacıklı, siyasi partilerimizin ilçe başkanları, komşu köylerimizden de çok sayıda vatandaş katılım sağladı. İnşallah dualarımız kabul olur” dedi.

Bbb2222Bbb22

Editör: Gökçe Davran