Yoğun katılımla gerçekleşen Seçim İrtibat Ofisi’nin açılışında vatandaşlara seslenen CHP Gerze Belediye Başkanı Adayı Belovacıklı, “Açılışımızda bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza minnettarım. Geçmişten bugüne kurduğumuz güçlü sevgi bağı ile Gerze’ye 5 yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Belediyeciliğini geri getireceğiz.” Diyerek “kazanacağız” mesajı verdi.

31 Mart mahalli idareler seçimi yaklaşırken, adayların ve siyasi partilerin hazırlıkları ve çalışmaları artarak devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gerze seçim ofisinin açılışı, İl Yöneticileri, ilçe yöneticileri, il genel meclisi üyesi adayları, belediye meclisi üyesi adayları ve beraberinde partililerin katılımı ile gerçekleşti.

Açılışta sözü ilk olarak CHP Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak aldı. Sazak konuşmasında, şu anda müthiş bir manzarayla karşılaştım. İnşallah CHP’ si ile Gerze Belediyesini yeniden kavuşturacağız” dedi. Ardından sözü CHP Sinop İl Başkanı Aykut Cem Yalçınkaya’ ya bıraktı. Yalçınkaya konuşmasında, CHP ile Gerze Belediyesini yeniden kavuşturacaklarını temenni ederken “bugün gördüğümüz kalabalık bize 31 Mart’ ta yapacağımız seçimden zaferle ayrılacağımız inancını daha da arttırdı” diye konuştu

CHP Gerze İlçe Başkanı ve CHP Sinop İl Başkanı’nın konuşmalarının ardından konuşma yapan Osman Belovacıklı şunları söyledi: “Sevgili Gerzeliler bu ne coşku, anlaşılan beni özlemişsiniz. Geliyoruz. Değerli Gerzeliler, 2009 – 2019 yılları arasında belediye başkanlığı yaptım. Bu süreç içerisinde Gerzemi Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı kentlerinden biri haline getirmek için ekibimizle birlikte canımızla kanımızla savaştık ve çalıştık. Böylece Gerze marka bir ilçe haline geldi. Amacımız bundan sonra Gerzemizde insanlara daha rahat yaşam ortamı oluşturmak, belediyeyi kendi evi gibi girip çıkabileceği bir resmi kurum haline getirmektir. Ve bu elimde tuttuğum proje kitabında olan projeleri tek tek gerçekleştirerek sizlere daha iyi hizmet verebilmektir. Bizim afaki projelerimiz yok. Biz istiyoruz ki benim belediye başkanlığımda hiçbir aile hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Biliyorsunuz ki biz belediye başkanlığımız döneminde kıt kanaat imkanlarla büyük işler başardık. Sevgili Gerzeliler size söz veriyorum hiçbir kararı kendim almayacağım. Aldığım kararlar o işi ilgilendiren halkımın onayıyla olacak. Artık “ben” devri bitti “biz” varız.”

Ceketi Çıkarttı Kolları Sıvadı

Ceketi çıkart kolları sıva diyen seçmeni kırmayıp kolları sıvayan Belovacıklı konuşmasına şu şekilde devam etti: “Diyeceksiniz ki bana bu projeleri hangi bütçeyle yapacaksınız? Geçen hafta dernekleri gezmek için İstanbul’a gittim. Sağolsun Ekrem İmamoğlu ile konuşma fırsatı bulduk. Sayın Vekilimiz Engin Altay bize randevu aldı. Gittik yarım saat konuştuk Ekrem Beyle. Ekrem Bey’i ben eskiden beri tanırım. Sağ olsun Osman Abi seçil gel, her şey başımın üstüne dedi. Biz İstanbul’un dört kenti ile kardeş belediyeyiz. Ben istemesini bilirim arkadaşlar. On yıllık süre içerisinde 62 tane araç almışım. Kendim yazarken kendimden bile şüphe ettim nasıl aldım ben bunları diye. Biz almasını biliriz arkadaşlar. Gerzem için olduktan sonra, sizler için olduktan sonra her şeyi yaparım. Kapıdan kovsalar bacadan girerim ve o hizmeti alırım. Bundan hiç şüpheniz olmasın.” Dedi.

"Bu Osman Sizin Kardeşiniz, Ağabeyiniz, Babanız" Bunu Unutmayın

Belovacıklı: “Sevgili Gerzeliler bir istediğini olduğu zaman, bir derdiniz olduğu zaman Osman kardeşiniz yanınızda. Bu Osman sizin kardeşiniz, ağabeyiniz, babanız bunu unutmayın. Her derde bir çözüm ararım ve bulurum, bulmak için yola çıktık arkadaşlar. Ben Gerze’yi seviyorum. Sizleri seviyorum. Gerze’yi birlikte tekrar cennet yapalım. Herkesin sevebileceği, konuşabileceği, marka olan bir ilçe yapalım tekrar. Hepinize teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. Bu kış gününde geldiniz beni dinlediniz sizi gerçekten seviyorum çok sağolun.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Gerze'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin yerel yönetimdeki iddialı duruşu, seçimlere yönelik heyecanın artmasına neden oldu. 31 Mart'ta Gerze halkının tercihine sunulan projeler ve adaylar, Gerze'nin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

3-5

1-7

2-5